Hizmetlerimiz

GES Çağrı Mektubu Danışmanlık Hizmeti Sürecinde Neden Doğa Solar

Çağrı mektubu çıkmış lisanssız güneş enerji santrali yatırımlarına ilişkin Elektrik ve Statik projelerinin çizimleri firmamız tarafından hazırlamakta ve TEDAŞ/ilgili EDAŞ’a onaylatmaktayız. Bu hizmetimizde ilgili yasal ve resmi süreçlerin tüm takip süreci firmamız tarafından yönetilmektedir.

İmar kanunu gereği bir yapı olan GES tesisleri için ruhsat alınması mecburidir. Ruhsatlandırılacak GES tesisi içinde yer alan bina niteliği taşıyan, idari bina, trafo alanı gibi yapıların ruhsatlandırılması önem arz etmektedir. Doğa solar olarak; GES alanı için yapı ruhsatının alınması aşamasını hizmet olarak yatırımcıya sağlayarak proje alanı için gerekli izinlerin tamamlanmasını başından sonuna kadar takip etmekteyiz.

Çatı ve arazi üzeri güneş enerji santrallerimizde işletme ve bakım hizmeti vermekteyiz. Teknik ekibimiz tarafından sahalarımızın periyodik kontrolleri ve bakımları yapılmaktadır. Santralinizde bir arıza yaşanması ve ürün değişimi olmaması halinde 48 saat içerisinde arızanızı çözerek sisteminizi devreye almakta ve arıza sonrası sorunun detaylı çözümlerini rapor haline getirerek sunmaktayız. Güneş panellerinin temizliği ile GES sahalarında genel temizlik hizmetleri vermekteyiz.

GES Uzaktan İzleme Sistemi, güneş enerji santralinden sağlanan verilerin anlık olarak takip edilmesini sağlar. Santralden gelen verilerin online olarak anlık takip edilmesi performansın sürekli kontrol edilebilmesine imkân verir. Sistemde üretimi etkileyebilecek hataların erken tespitini sağlayarak üretimde verimliliği sürekli olarak değerlendirilebilir. Yatırımcılarımıza daha iyi bir hizmet sağlayabilmek için uzaktan izleme sistemi ile güneş enerji santrallerini 7/24 takibini sağlayarak sistem devamlılığını, sürdürülebilirliği müşterilerimize sağlamaktayız.

Ziraat bankası üzerinden sübvansiyonlu kredi kullanmak isteyen müşterilerimiz için bankada kredisini sübvansiyonlu krediye çevirebilme aşamasında deney raporu gerekmektedir. Tarım bakanlığından araç deney raporu sevki alabilmek için sabit sistemlerde GES uygunluk yazısı alınmak zorundadır. Bu süreci yatırımcılarımız için bir hizmet olarak verip, en hızlı şekilde tamamlanması sağlamaktayız. Tarımsal elektrik satış yapmak isteyen yatırımcılarımızın ilk aşamada GES uygunluk yazısı almak zorundadır. Doğa solar olarak; bu aşamayı yatırımcımız için başından sonuna takibini sağlayıp en iyi hizmeti almasına yardımcı olmaktayız.
ENERJİNİZ DOĞADAN
2023 © Doğa Solar LTD. ŞTİ. All Right Reserved
Müsait olan en yakın birimle sohbete başlamak için lütfen aşağıdaki formu doldurun.