Tarımsal Sulama Sistemleri – Doğa Solar

Tarımsal Sulama Sistemleri

Etiketler:
wind turbine, energy, innovation

Tarımsal Sulama Sistemleri Özellikleri

Tarımsal alanlarda şebekenin elektriğinin olmamasından dolayı tarımsal sulama sıvı yakıtlı jeneratör yada traktör sistemleri ile yapılmaktadır. Fakat bu tip enerji kaynaklarının maliyeti, gürültüsü ve devamlı ek yakıt gideri bulunmaktadır.
Güneş enerjisi ile yapılan tarımsal sulamalar ise tamamen doğal yolla, ekonomik, sessiz ve çevrecidir. Güneş enerji santralleri geleneksel dizel jeneratörlere göre daha az maliyetli ve daha uzun ömürlüdür. 

Şebekeden elektrik enerjisi alamayan ya da elektrik hattı bulunmayan bölgelerde tarımsal sulama yapılma-sını sağlayarak ürünlerin susuz kalmasının ve sıcaktan kavrulmasının önüne geçmekteyiz.

Tarımsal sulamada güneş enerji santralleri sayesinde kurak yaz mevsimlerinde dahi tarımsal üretim ger-çekleştirilmektedir. Bu sayede mahsulün daha iyi gelişmesine imkan sağlarken çiftçinin elektrik faturasına da son vermektedir. 

Tarımsal sulamada kullanılan güneş enerji santralleri düşük maliyetli ve uzun vadeli çözüm sağlayan sistemlerdir.
Aynı zamanda herhangi bir ek batarya sistemi gerektirmez. Çünkü gün içinde bitkinin ihtiyaç duyduğu enerji ve suyu karşılamaktadır.
Sistem bitkinin daha çok suya ihtiyaç duyduğu güneşli ve kurak havalarda güneş ışığı fazla olduğu için en yüksek enerjiyi üretir.
Güneş enerjili su pompalama sistemleri, güneş enerjisinin en verimli kullanıldığı alandır.
Doğa Solar olarak Türkiye’nin en büyük tarımsal sulama projesini hayata geçiren tek firmayız.
Bu zamana kadar hayata geçirdiğimiz yüzlerce su kuyusu hala ilk günkü performansıyla su çıkarmaya devam etmektedir.